top of page

Postní sbírka vynesla přes milion korun. Děkujeme!

Před vleklou občanskou válkou uteklo ze Sýrie do sousedního Libanonu přes milion a půl lidí. To je pro zemi o rozloze Jihočeského kraje velká zátěž. Libanon trápí vážné politické a ekonomické problémy. Krizi prohloubil loňský výbuch v bejrútském přístavu i pandemie covid-19. Diakonie věnovala svůj 14. ročník Postní sbírky právě na podporu ohrožených dětí v Libanonu a zlepšení jejich přístupu ke vzdělání.


Přestože libanonské školství zavedlo výuku na dopolední a odpolední směnu, 31 % dětí ve věku 6 - 14 let nechodí do školy a ve věku 15 – 18 let je to až 78 %.


Výtěžek sbírky podpoří vzdělávací centrum Tahaddi na jihu Bejrútu pro děti z rodin syrských uprchlíků i z nejohroženějších místních rodin. Tahaddi zajišťuje výuku pro tři stovky dětí, včetně 60 dětí předškolního věku, které mohou díky adaptačnímu programu zvládnout později přejít do státní základní školy. Prostředky ze sbírky zajistí další rok provozu komunitního vzdělávacího centra.


„Díky letošnímu mimořádnému výsledku budeme moci podpořit nejen provoz vzdělávacího centra Tahaddi, jak jsme plánovali, ale můžeme také pomoci organizaci Tahaddi v jejich záměru rozšířit stávající zdravotní středisko,“ říká Erik Siegl, vedoucí zahraničních projektů Diakonie.


„Jsme velmi vděční za rekordní výtěžek, který letošní Postní sbírka přinesla. Lidé v Libanonu zažívají velmi těžké období, potřebují dodat naději a každý projev solidarity je vnímán velmi silně,“ říká Ivana Dingová, koordinátorka Postní sbírky.


Děkujeme všem, kteří se k letošní Postní sbírce připojili a podpořili tak potřebné v Libanonu.

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page