top of page

Reportáž z komunitního centra Tahaddi

Milí přátelé, velmi děkujeme, že i v těchto dnech, kdy se celý svět potýká s pandemií koronaviru, myslíte na pomoc těm nejpotřebnějším. Výnos letošní Postní sbírky je k dnešnímu dni úctyhodných 565 585 Kč.


Součástí Postní sbírky byla tento rok i umělecká aukce s názvem Postní aukce, která se konala 10.4. a celková částka za vydražená umělecká díla byla 226 000 Kč. Aukce se konala za podpory aukčního portálu OriginalArte a svá díla bez nároku na honorář do Postní aukce věnovali čeští umělci.


Postní sbírka má tedy k dnešnímu dni na kontě necelých 800 000 Kč (konečný výnos očekáváme vyšší, protože sbírky z farních sborů ještě nejsou uzavřené). Peníze budou využity k podpoře komuního centra Tahaddi v Libanonu, které již pátým rokem podporujeme. Peníze budou průběžně čerpány na provoz centra, platy učitelů a nákup nezbytných pomůcek pro vzdělávání dětí.


Níže v reportáži Vám chceme ukázat prostředí komunitního centra Tahaddi, ve kterém dostávají děti syrských uprchlíků a nejchudší libanonské děti novou šanci na život. Video vzniklo minulý rok v říjnu, kdy jsme letěli do Bejrútu podpořit kolegy z Tahaddi po srpnovém výbuchu přístavu.


Ještě jednou tímto ze srdce děkujeme našim ambasadorům za osvětu Postní sbírky skrze kampaň Postnise, umělcům za darovaná díla, která se vydražila ve prospěch Postní aukce, farářům za krásná videa a jejich duchovní zamyšlení a farním sborům za stálou podporu a pomoc.


S úctou,

Kristina Ambrožová ředitelka střediskaNejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page