top of page

Chystáme charitativní uměleckou aukci

Naše středisko humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie ČCE pořádá opět po roce spolu s galerií OriginalArte charitativní uměleckou aukci. Ta proběhne 17.4. 2022 skrze aukční portál Livebid.


Výtěžek uměleckých děl, které byly darovány Diakonii, bude však tento rok použit na podporu lidí, které zasáhla válka na Ukrajině. V loňském roce nás podpořila řada předních českých výtvarníků a fotografů, jako například Pasta Oner, Vladimír Houdek, Martin Salajka, Pavel Příkazký, Karolína Klimešová, Jan Gemrot, Tomki Němec, Tereza z Davle a další. Aukce se s ohledem na covidová opatření konala pouze skrze aukční portál a vynesla úctyhodných 250 000 korun. Více informací o proběhnuté aukci najdete na odkaze zde.


I přes velmi náročnou situaci na Ukrajině, nezapomínáme na potřeby Libanonu a stále je možné podpořit naši kampaň Postnise.cz, koupí Postní kuchařky nebo produktů ušitých v Libanonu, které najdete zde.

V libanonském Bejrútu již pátým rokem působíme prostřednictvím místního komunitního centra Tahaddi v chudinské čtvrti Hay el Gharbeh. Vedle podpory vzdělávání v Libanonu poskytujeme také pomoc formou potravinových poukázek, dětských plen či výživy. Rodinám asistujeme při získání osobních dokladů, které jsou důležité pro případný návrat zpět do Sýrie, a hledání vlastního živobytí. Naši práci zde podporuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR.
Na konci minulého roku jsme se do Libanonu vydali s ambasadorem sbírky Radimem Fialou, který náš projekt podporuje již druhým rokem a společně s Danou Morávkovou, Davidem Vávrou, Danielou Písařovicovou nám pomáhají s osvětou aktivit, které v Libanonu děláme.


Velmi si vážíme ochoty všech autorů, kteří se rozhodnou svá díla do aukce věnovat a pomoc společně s námi v místě, kde je pomoc opravdu potřebná.Více informací o naší práci nejen v Libanonu, ale i v dalších zemích a v České republicenajdete na www.diakoniespolu.cz a sbírku na Ukrajinu a další informace o naší pomoci na Ukrajině najdete zde.


Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page