Aukce uměleckých děl ve prospěch Postní sbírky

Koupí obrazu nebo fotografie investujete do umění a zároveň uděláte dobrý skutek, podpoříte vzdělávání dětí, kterým syrská válka sebrala normální život.


Diakonie ČCE, Středisko humanitární a rozvojové spolupráce, spolu s galerií OriginalArte pořádají za podpory řady umělců dobročinnou aukci, jejíž výtěžek podpoří vzdělávání dětí syrských uprchlíků v Libanonu. Do aukce věnovala svá díla řada předních českých výtvarníků a fotografů. Můžete si tak pořídit například obraz od Pasty Onera, Vladimíra Houdka, litografii od Martina Salajky, Pavla Příkazkého a Jana Gemrota nebo fotografii od Tomkiho Němce a Terezy z Davle.


„Válka v Sýrii letos slaví své smutné desáté výročí, miliony dětí školou povinných kvůli ní nezažily život v míru. Sousední Libanon přijal na 1,5 milionu lidí ze Sýrie. Sám se přitom potýká s politickou nestabilitou a vážnými ekonomickými problémy, které ještě vyostřila covidová pandemie,“ říká Erik Siegl, vedoucí zahraničních projektů Diakonie a dodává: „Od roku 2017 podporujeme komunitní centrum v Bejrútu, které pomáhá chudým syrským i místním rodinám. Poskytuje jim potravinovou pomoc, zdravotní

a psychologickou péči i vzdělání. Svou investicí do obrazu nebo fotografie tak investujete do naděje na lepší budoucnost těchto dětí.“


Kvůli současné epidemiologické situaci probíhá celá aukce on-line prostřednictvím stránek www.originalarte.com. Paralelně s aukcí je celé postní období před Velikonoci otevřena sbírka pro děti v Libanonu na www.postnise.cz.


„Moc si vážíme ochoty všech autorů, kteří svá díla do aukce věnovali a také galerie OriginalArte, bez jejíž podpory by se aukce nemohla uskutečnit,“ říká Ivana Dingová koordinátorka sbírky pro Libanon.

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kdo sbírku pořádá

Diakonie ČCE - Středisko humanitární a rozvojové spolupráce

Poskytujeme humanitární pomoc v České republice

a organizujeme rozvojovou spolupráci  v zahraničí. Školíme dobrovolníky pro práci u nás i ve světe, vzděláváme veřejnost.

E-mail: dingova@diakoniespolu.cz

Telefon: + 420 731 621 439

Diakonie ČCE

000884.png

Pomoc má mnoho tváří

Jsme jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR a jednička ve speciálním školství. Pomáháme dětem a dospělým, seniorům i lidem v různých životních krizích. Každý člověk je pro nás důležitý.

© 2020 Copyright Diakonie ČCE - Středisko humanitární a rozvojové středisko