top of page

Aukce uměleckých děl ve prospěch Postní sbírky

Koupí obrazu nebo fotografie investujete do umění a zároveň uděláte dobrý skutek, podpoříte vzdělávání dětí, kterým syrská válka sebrala normální život.


Diakonie ČCE, Středisko humanitární a rozvojové spolupráce, spolu s galerií OriginalArte pořádají za podpory řady umělců dobročinnou aukci, jejíž výtěžek podpoří vzdělávání dětí syrských uprchlíků v Libanonu. Do aukce věnovala svá díla řada předních českých výtvarníků a fotografů. Můžete si tak pořídit například obraz od Pasty Onera, Vladimíra Houdka, litografii od Martina Salajky, Pavla Příkazkého a Jana Gemrota nebo fotografii od Tomkiho Němce a Terezy z Davle.


„Válka v Sýrii letos slaví své smutné desáté výročí, miliony dětí školou povinných kvůli ní nezažily život v míru. Sousední Libanon přijal na 1,5 milionu lidí ze Sýrie. Sám se přitom potýká s politickou nestabilitou a vážnými ekonomickými problémy, které ještě vyostřila covidová pandemie,“ říká Erik Siegl, vedoucí zahraničních projektů Diakonie a dodává: „Od roku 2017 podporujeme komunitní centrum v Bejrútu, které pomáhá chudým syrským i místním rodinám. Poskytuje jim potravinovou pomoc, zdravotní

a psychologickou péči i vzdělání. Svou investicí do obrazu nebo fotografie tak investujete do naděje na lepší budoucnost těchto dětí.“


Kvůli současné epidemiologické situaci probíhá celá aukce on-line prostřednictvím stránek www.originalarte.com. Paralelně s aukcí je celé postní období před Velikonoci otevřena sbírka pro děti v Libanonu na www.postnise.cz.


„Moc si vážíme ochoty všech autorů, kteří svá díla do aukce věnovali a také galerie OriginalArte, bez jejíž podpory by se aukce nemohla uskutečnit,“ říká Ivana Dingová koordinátorka sbírky pro Libanon.

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page