• Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram

Komu pomáháme

V libanonském Bejrútu již pátým rokem působíme prostřednictvím místního komunitního centra Tahaddi v chudinské čtvrti Hay el Gharbeh. 

 

Vedle podpory vzdělávání v Libanonu poskytujeme také pomoc formou potravinových poukázek, dětských plen či výživy. Rodinám asistujeme při získání osobních dokladů, které jsou důležité

pro případný návrat zpět do Sýrie, a hledání vlastního živobytí. Naši práci zde podporuje

Ministerstvo zahraničních věcí ČR.

Tahaddi pamatuje i na specifické potřeby dětí s postižením, které ho navštěvují. Do komunitního centra chodí, jak děti ze syrských rodin, tak děti z místních chudých rodin. Setkávají se tu přirozeně obě společenství, a to přispívá k sociálnímu smíru.

 
VFFY3507.JPG

​Komunitní centrum Tahaddi 

Komunitní centrum Tahaddi navštěvuje přes 200 dětí ze syrských a libanonských rodin. Tahaddi se nachází v chudinské čtvrti v jižním Bejrútu a poskytuje dětem bezpečné a podnětné prostředí. 

 

Hrají si, seznámí se s prostředím třídy, osvojí si základy hygieny a zdravého stravování. To vše jsou předpoklady pro to, aby v pozdějším věku mohly chodit do běžné státní školy a získaly do života tolik potřebné základní vzdělání. 

Komunitní centrum Tahaddi stojí  na okraji chudinské čtvrti Hay el Gharbeh, kde působí jako oáza uprostřed ostatní zástavby nízkých a polorozbořených domů. 

Tato mikročtvrť má v Bejrútu charakter slumu. Oblast nemá zajištěnu infrastrukturu, veřejné služby jako je školství, zdravotnictví, hygienu či bezpečnost. Obyvatelstvo se skládá z chudých libanonských rodin, obyvatel z etnika Domů, Syřanů prchajících před válkou a menšiny jihoasijských migrujících pracovníků.

IMG_0606.JPG

V chudinské čtvrti a nuzných obydlích, kde děti žijí, je pro ně komunitní centrum v mnoha ohledech tím nejlepším prostředím.

Kdo sbírku pořádá

Diakonie ČCE - Středisko humanitární a rozvojové spolupráce

Poskytujeme humanitární pomoc v České republice

a organizujeme rozvojovou spolupráci  v zahraničí. Školíme dobrovolníky pro práci u nás i ve světe, vzděláváme veřejnost.

E-mail: dingova@diakoniespolu.cz

Telefon: + 420 731 621 439

Diakonie ČCE

000884.png

Pomoc má mnoho tváří

Jsme jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR a jednička ve speciálním školství. Pomáháme dětem a dospělým, seniorům i lidem v různých životních krizích. Každý člověk je pro nás důležitý.

© 2020 Copyright Diakonie ČCE - Středisko humanitární a rozvojové středisko